מה הקשר בין גמילה ממריחואנה לבין טיפול SSRI?

טיפול תרופתי SSRI הוא צורה נפוצה טיפול המתבסס על תרופות המשמשות כדי לעזור לאנשים הנאבקים בדיכאון. ובלי קשר ישיר, גמילה מריחואנה נפוצה אצל אנשים הסובלים מדיכאון והיא תהליך די מורכב לעיתים. האם כדאי לקבל טיפול SSRI בזמן גמילה מריחואנה? כל המידע המובא במאמר זה אינו מהווה חלופה לייעוץ רפואי או טיפולי.

לא מעט מטפלים ימליצו ויגידו שכדאי לקבל טיפול SSRI במהלך גמילה מריחואנה. זה יעזור לך להישאר ממוקד, לנהל את החרדה שלך ולהדוף את תסמיני הגמילה מהסם הקל. תרופות SSRI משמשות לטיפול בדיכאון, חרדה ובעיות נפשיות אחרות. עם זאת, מריחואנה היא סם פופולרי בקרב הסובלים מבעיות אלו של חרדה ודיכאון. לא פעם, אנשים בוחרים להקל על תסמיני גמילה מריחואנה באמצעות תרופות SSRI. בפועל, תסמיני גמילה ממריחואנה מאוד דומים לתסמינים של דיכאון וחרדה, סטרס, לחצים ועוד. ואלו בדיוק התסמינים שבהם מטפלים באמצעות טיפול SSRI.

הקשר בין טיפול SSRI וגמילה ממריחואנה

שימו לב, טיפול תרופתי SSRI משמש כדי להקל על חרדה ודיכאון, בעוד גמילה מריחואנה יכולה להיות הגורם למצבים אלה. אמנם זה לא נפוץ, אבל גמילה ממריחואנה יכולה גם לגרום לפסיכוזה אצל אנשים מסוימים. עם זאת, ייתכן שלא כדאי לקבל טיפול SSRI במהלך גמילה מריחואנה, שכן יש אפשרויות אחרות לטיפול בסימפטומים של גמילה מריחואנה שהן פחות מסוכנות. כדי להיות בטוחים, כמובן שיהיה חשוב לקבל ייעוץ רפואי.

קיים קשר הדוק בין תרופות SSRI למריחואנה, מכיוון ששניהם משמשים בדרך כלל להקלה בתסמינים של מחלות נפש או קשיים רגשיים ונפשיים. אין מספיק מחקר כדי לקבוע אם כדאי לקבל טיפול תרופתי SSRI במהלך גמילה מריחואנה או לא, ככה שיהיה חשוב לקבל ייעוץ רפואי מהגורם המתאים ובהקשר הספציפי שלכם. כל אדם מגיב אחרת לטיפול SSRI ולגמילה ממריחואנה, ככה שאין תשובה אחת שנכונה לכל הנגמלים.

הקשר המורכב בין גמילה ממריחואנה לבין טיפול SSRI

הקשר בין טיפול תרופתי SSRI לבין גמילה מריחואנה הוא מסובך ומורכב, וכן משתנה מאדם לאדם ומטיפול לטיפול. אמנם זה נכון שמריחואנה מכילה כימיקלים דומים לאלה שבתרופות SSRI, אבל הם לא זהים. בניגוד לתרופות SSRI, הכימיקלים של מריחואנה אינם טיפוליים; לפיכך, הם עלולים להוביל לתלות בחומרים כימיים אלה.

קשה לומר איזו עצה צריך לקחת: זה תלוי בחומרת הסימפטומים שלכם וכמה זמן אתם משתמשים במריחואנה. אין תשובות ברורות, אבל באופן כללי, רוב המומחים מייעצים לא להשתמש בכל חומר פסיכואקטיבי בזמן גמילה קנאביס או מכל מחומר ממכר כאחר.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן