הסוגים השונים של סמכים שקופים

סמכים שקופים מעניקים פתרון אידיאלי ליצירת מראה מושלם של הפה, השיניים והחניכיים. סמכים שקופים הם למעשה פתרון קל לביצוע ופחות דומיננטי מפתרונות אורתודנטיים אחרים הנראים לעין ומפריעים מבחינה אסתטית במהלך היומיום.

הסמכים השקופים, שלא כמו פתרונות אחרים כמו רסן לשיניים או טבעות, אינם נצבעים בצבעי מזון אם כי חוטי המתכת המהדקים אותם עלולים לקבל צבעים חיצוניים. מסיבה זו חשוב להקפיד על היגיינה מקסימלית של השיניים מדי יום ביומו.

בניגוד לפתרונות אחרים לשיניים שאינן ישרות, סמכים שקופים מתאימים לכל גיל וכמעט לכל מצב, וניתן למצוא סמכים שקופים העשויים חומר קרמי או כאלה העשויים חומר פלסטי. המעוניינים יגלו סוגים נוספים של סמכים לשיניים.

מעבר לסמכים המתכתיים הרגילים, הנפוצים ביותר בשימוש בעיקר בגלל מחירם הזול, ניתן למצוא כאמור את הסמכים הקרמיים האידיאליים עבור מי שמעוניין בפתרון אסתטי. סמכים קרמיים מיועדים למנוע סימני השחרה או כתמים והם גם מותאמים לצבע השיניים של המטופל.

סוגי סמכים שקופים אחרים הם האינויזליין, סוג שונה מעט המיוחד בהיותו בלתי נראה כמעט ובכלל. למעשה, סמכים שקופים אלו עשויים ספיר טהור ולפיכך חסרי צבע עד כדי כך שאינם נראים כלל. כמו כן, לא ניתן לחוש בהם בעת הטיפול כך שנוח לתפקד איתם כרגיל ללא כל בעיה.

הסוג האחרון הוא הדיימון, טיפול בו הסמכים ננעלים מעצמם וללא גומיות. יתרון נוסף של סמכים אלו הוא הקלות בה ניתן לשמור על ניקיון הפה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן