בחירת גגות רעפים לפי סגנון הבית

כולנו מכירים את התמונה הקלאסית של בית בכפר עם גג רעפים אדום ובוהק. החלום על בית קטן כזה הוחלף היום בווילות בשכונות יוקרה או בדירות בבנייני ענק, אבל גגות רעפים ממשיכים להיות פופולריים ויותר מכך – מוצעים במגוון רחב של סוגים. העובדה שגג הרעפים צריך להיות חזק, עמיד ומותקן על ידי מתקין גגות רעפים מקצועי היא ברורה, אבל היום אפשר גם להשקיע מחשבה בסוג הגג הרצוי לנו כדי שיתאים לאופי של הבית כולו.

אין ספק שבכל הקשור לסגנון גג הרעפים, רעפי התרס העשויים חמר הם הרעפים הכי מתאימים לסגנון כפרי. בית בכפר הוא לא בית כפרי אמיתי בלי גג רעפי חרס אדמדמים לתפארת, אבל חשוב לדעת שבמקום רעפי החרס שנחשבים היום לפחות עמידים מסוגי הרעפים האחרים, אפשר להתקין היום גגות מרעפי בטון או צפחה שהם אמנם יקרים מעט יותר אבל נותנים את אותו המראה.

בין מראה עירוני לבידוד מעולה

מראה עירוני יותר, שמתאים לווילות מודרניות למשל, יכול להיות מושלם באמצעות גגות העשויים רעפי בטון או צפחה בגוונים נייטרליים. המראה המתקבל הוא מראה עכשווי ומודרני ורעפים אלו נחשבים בדרך כלל לרעפים חזקים מאד. ההשקעה הכספית ברעפים אלו היא לעיתים מעט יותר גדולה מרעפי תרס, אבל מדובר ברעפים חזקים, שעמידים לכל פגעי מזג האוויר ואינם דורשים תחזוקה מרובה. הם מצויינים לאיטום גגות.

אם אתם מתגוררים במקומות בהם יש אקלים קר יחסית ודרוש בידוד ואיטום טוב יותר, מומלץ שתבחרו דווקא ברעפי פלדה. רעפי פלדה מצוינים בכל הקשור להגנה טרמית מפני כניסה של קור בחורף. אם אתם מתגוררים בבית בצפון הארץ, ברמת הגולן למשל או באיזור החרמון, רעפי פלדה יתאימו כמו כפפת צמר ליד לבית שלכם.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן